اخبار

برنامه‌های هفته کارگر گیلان تشریح شد

مسئول سازمان بسیج کارگری گیلان از برگزاری 25 برنامه متنوع فرهنگی همزمان با هفته کارگر و روز قشر بسیج کارگری در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج کارگری گیلان، حجت خرم، مسئول سازمان بسیج کارگری گیلان در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به هفته کارگر و روز 9 اردیبهشت، بزرگداشت بسیج کارگری، گفت: به همین مناسبت 25 برنامه متنوع فرهنگی، ورزشی، علمی، آموزشی و ... توسط سازمان بسیج کارگری استان و شهرستان‌های تابعه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه دیدار با ائمه جمعه استان و شهرستان و استاندار گیلان از جمله دیدارها در هفته کارگر است، تاکید کرد: ویژه برنامه‌های تولیدی و زنده با موضوع کار و کارگر و بسیج کارگری در صدا و سیما از دیگر برنامه‌های این هفته است.

خرم از برگزاری یادواره 418 شهید کارگر استان گیلان و نیروگاه لوشان در هفته کارگر خبر داد و گفت: دیدار با خانواده معظم شهدا از دیگر برنامه‌های این ایام است.

مسئول سازمان بسیج کارگری گیلان به غبارروبی و گلباران مزار شهدا و همایش تجلیل از فعالان جامعه عرصه صنعت و تولید اشاره و تصریح کرد: همچنین همایش ویژه بازنشستگان و پیشکسوتان کارگر در سالن همایش خانه کارگر در یکی از روزهای هفته کارگر برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی بین کارگران از دیگر برنامه‌های هفته کارگر است، تاکید کرد: حضور کارگران بسیجی در نماز جمعه و سخنرانی پیش از خطبه‌های مدیرکل کار و رفاه اجتماعی از دیگر برنامه‌هاست.

خرم همچنین فضاسازی‌های تبلیغی محیطی و فضای مجازی پیرامون هفته کارگر را از دیگر اقدامات این سازمان عنوان کرد و گفت: برگزاری مسابقات قرآنی و اجرای شیفت ایثار در واحدهای صنعتی و تولیدی از دیگر برنامه‌های هفته کارگر در گیلان است.

مسئول سازمان بسیج کارگری گیلان افزود: نمایشگاه کارآفرینی در اداره کل فنی و حرفه‌ای گیلان و برگزاری نشست‌های بصیرتی در کارخانجات استان از دیگر برنامه‌های هفته کارگر گیلان است.

وی با اشاره به اینکه راهپیمایی کارگران در روز کارگر از مقابل خانه کارگر تا مصلی امام خمینی(ره) رشت از برنامه‌های هفته کارگر استان است، خاطرنشان کرد: افتتاح پایگاه بسیج کارگری در تعدادی از کارخانجات و برگزاری برنامه کوهپیمایی کارگران در این هفته از دیگر برنامه‌های شاخص این ایام است.

اضافه کردن دیدگاه جدید